Daikin Altherma - комфорт протягом всього року

Щоб зменшити витрати на опалення, гаряче водопостачання, вентиляцію і кондиціонування, вибирати кліматичне обладнання варто з особливою ретельністю, враховуючи доступність енергоносіїв в довгостроковій перспективі. У районах з безперебійним електропостачанням, де відсутній або надзвичайно ускладнений доступ до магістрального газу, для тепло- і холодопостачання заміського житла має сенс застосовувати теплові насоси.

На основі теплового насоса і фенкойлів в заміському будинку можуть бути реалізовані універсальні кліматичні установки, які забезпечать цілорічне підтримання в приміщенні оптимальної температури повітря. Теплові насоси підключаються до електромережі заміського будинку, це компактні пристрої, які нагрівають воду для опалення та ГВП. Реверсивні моделі теплових насосів також здатні охолоджувати воду, яка подається в систему кондиціонування.

В тепловому насосі відбуваються процеси, аналогічні тим, що відбувається в паракомпресійній холодильній машині. За кожен спожитий з електромережі кВт/год електричної потужності теплові насоси передають системі опалення і ГВП до 3-6 кВт/год тепла.

Сучасні теплові насоси, які пропонує Daikin Altherma, довговічні. Термін їх служби до капремонту складає приблизно 15-25 років. Будинок з тепловим насосом можна надовго залишати без нагляду. Для установки теплового насоса не треба отримувати дозволу газових служб, облаштовувати в будинку котельню, організовувати сховище для палива. Розміщують тепловий насос в підвалі або на першому поверсі. Завдяки якісній звукоізоляції компресорного відсіку і використанню вібропоглинача тепловий насос, зазвичай, не турбує домочадців.

Теплові насоси, що використовують атмосферне повітря, часто розміщують на зовнішній стіні будинку або на фундаменті в саду. Тобто там, де повітря може безперешкодно циркулювати через випарник, рідше - в технічному приміщенні, поєднуючи з навколишнім середовищем за допомогою воздуховоду. До системи опалення та ГВП теплові насоси підключаються через пластинчасті теплообмінники або баки - накопичувачі тепла. У режимі нагріву води теплові насоси "повітря - вода" працюють в діапазоні температур зовнішнього повітря від +35 і до -20 градусів.

Теплові насоси, які здатні не тільки нагрівати, а й охолоджувати воду, в заміських будинках найчастіше використовують в складі систем для підтримки в кімнатах оптимальної температури повітря. Фанкойли, монтовані в підвіконних нішах, або змійовики систем нагріву / охолодження підлоги і стін влітку "споживають" холодну, а взимку - нагріту воду. Додаткових опалювальних приладів в будинках, побудованих з дотриманням діючих норм в області теплоізоляції, як правило, не потрібно. Для охолодження води традиційно застосовують реверсивні теплові насоси, що працюють з використанням компресійного циклу холодильної машини, так зване "активне охолодження".

Високоефективна система Daikin Altherma, яка призначена для підтримки комфортних температурних умов в житлових приміщеннях протягом всього року, складається з наступних компонентів:

1 - А / Тепловий насос з передачею теплоти від повітря до води. Зовнішній блок ефективно використовує енергію зовнішнього повітря, забираючи теплоту з навколишнього середовища. Ця теплота передається внутрішньому блоку по трубопроводах з холодильним агентом.

B / Внутрішній блок - серце системи Altherma. Внутрішній блок отримує теплоту з зовнішнього блоку, підвищуючи в подальшому температуру води до 80 градусів для використання в радіаторах і для побутових потреб. Унікальне рішення Daikin, застосоване в компресорах теплового насоса (один компресор в зовнішньому блоці / один компресор у внутрішньому блоці), створює найбільш комфортні умови навіть при найнижчих температурах навколишнього середовища, при цьому не потрібний додатковий електронагрівач.

2 - Бойлер (гаряча вода для побутових потреб) Altherma фірми Daikin є ідеальним пристроєм для нагрівання води для побутових потреб, при цьому не потрібне застосування додаткового електричного нагрівача. Для швидкого нагріву води буде доречним використання радіаторів менших розмірів. Кращим рішенням для сім'ї з 4 осіб буде стандартний бак EKHTS200A. Якщо буде потрібно більше гарячої води, можна встановити бак більшого номіналу EKHTS260A.

3 - Пульт управління. З інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом пульту Daikin Altherma створити ідеальний температурний режим можна буде легше, швидше і зручніше. Функції пульту дозволяють проводити вимірювання параметрів стану з високою точністю і оптимально підтримувати комфортні умови з оптимальним ступенем енергоефективності.

Нагрівання повітря і побутової води за допомогою сонячної енергії.

Установка кліматичної системи Altherma фірми Daikin може використовувати сонячну енергію для нагріву води. Якщо в даний момент для нагріву води сонячна енергія не потрібна, спеціальний водяний бак (EKHWP) може зберігати велику кількість води до тих пір, поки вона не буде потрібна для побутових потреб або для опалення.

Конвектор для теплових насосів з функцією передачі тепла.

Конвектор для теплових насосів Daikin з функцією передачі даних істотно підвищує загальну ефективність системи Altherma. У сучасних будинках з якісною теплоізоляцією ефективною вважається комбінація "теплих підлог" і радіаторів. Але це рішення не є ідеальним: для системи підігріву підлоги потрібна вода меншої температури, ніж для радіаторів. Для вирішення цієї проблеми був розроблений конвектор Daikin для теплового насоса з функцією передачі тепла. Конвектор здатний передавати необхідну кількість теплоти при низькій температурі води, зберігаючи при цьому скромні розміри. Замість того, щоб перекривати трубопровід з водою що виходить за сигналом термостата, встановленого тільки в одному основному приміщенні, кожен конвектор може безпосередньо приєднуватися до внутрішнього блоку Altherma.

Гібридне виконання системи Daikin Altherma об'єднує в собі технологію "повітря-вода" і технологію газового конденсаційного котла для оптимізації енергоспоживання. Система враховує такі параметри, як витрати на газ і електрику, ефективність теплового насоса, теплове навантаження, що призводить до збільшення продуктивності при нагріві до 35%.

Гібридна система ATW крім низьких експлуатаційних витрат на опалення має ряд інших не менш важливих переваг:

1. Економія корисної площі. Гібридне виконання системи Daikin Altherma використовує технології теплового насоса і конденсаційного котла, вибираючи з них оптимальну з точки зору економічності для певних погодних умов.

2. Гаряче водопостачання: нагрів води за допомогою конденсаційного котла. Подвійний теплообмінник збільшує продуктивність котла Daikin на 30% в порівнянні із звичайним конденсаційним котлом: холодна водопровідна вода надходить безпосередньо в теплообмінник, що забезпечує безперервну конденсацію топкового газу для забезпечення гарячого водопостачання.

3. Проста і швидка установка. Компактна конструкція гібридного теплового насоса Daikin Altherma вимагає мінімального місця для установки і легко інтегрується з існуючими трубопроводами та радіаторамі.Таким чином, ви можете насолоджуватися енергоефективністю теплового насоса без необхідності заміни всієї вашої системи.

4. Страхує від підвищення цін на газ і електрику. З даним обладнанням досить легко маневрувати при сьогоднішніх цінах на енергію. В одних умовах вигідніше опалювати тепловим насосом повітря / вода, а при інших умовах - газовим котлом. Запатентована технологія Daikin враховує вхідні ціни на газ і електрику і потім приймає рішення, який модуль задіяти для опалення. При певних умовах опалення здійснюється двома модулями. Це означає, що вода, яка надходить з опалювальної системи, нагрівається до певної температури тепловим насосом, а остаточна температура досягається за допомогою газового котла. Таким чином, використовується частина теплового насоса з високим високим коефіцієнтом сезонної енергоефективності, а більш високі температури досягаються за допомогою газового котла.

Система Daikin Altherma є гнучкою і економічною альтернативою бойлеру та котлу, які працює на традиційному паливі. Енергоефективні характеристики, властиві Daikin Altherma, роблять її ідеальним рішенням для опалення будинку та гарячого водопостачання.