Діагностика та усунення несправностей кондиціонера

Кондиціонер - досить складний пристрій, який вимагає спеціального обслуговування і регулярної діагностики. На жаль, бувають моменти, коли кондиціонер не вмикається або некоректно працює. Причиною несправності кондиціонера може бути неправильний підбір спліт-системи та її проектування.

Неправильний підбір кондиціонера може призвести до наслідків

1. Встановлений кондиціонер недостатньої потужності. Кондиціонер не може охолодити повітря в кімнаті, що призводить до його постійної роботи. В результаті - сотні накручених кіловат, а також швидкий знос вузлів кондиціонера і зменшення ресурсу експлуатації холодоагенту.

2. Встановлений кондиціонер надлишкової потужності. Бувають випадки установки кондиціонера, здатного охолодити кімнату на 60 м2, а за фактом він стоїть в кімнаті, площею 20 м2. Головним мінусом роботи такого кондиціонера є потужний потік повітря, який він подає в кімнату. Люди, які знаходяться в цьому приміщенні, починають часто хворіти на простудні захворювання, в деяких випадках це призводить до розвитку алергії на частинки холодоагенту, якими перенасичене повітря.

3. Непрофесійний монтаж. У більшості випадків кондиціонер встановлений в неналежному місці. Установка кондиціонера повинна здійснюватися тільки кваліфікованими фахівцями.

Як уберегти кондиціонер від поломок? Правильна експлуатація та технічне обслуговування - головні правила, яких слід дотримуватися, щоб ваш кондиціонер довгі роки радував вас бездоганною роботою. Кондиціонер, як і будь-який побутовий прилад, потребує якісного обслуговування. При цьому цей процес повинен бути регулярним.

Найголовніше - чистка фільтрів

Фільтр внутрішнього блоку необхідно чистити один раз в тиждень або частіше, в залежності від запилення приміщення. Внутрішній блок спліт-системи при охолодженні або обігріві пропускає через себе величезний обсяг повітря разом з пилом та брудом. Все це залишається як на фільтрах, так і на деталях внутрішнього блоку, що з часом впливає на ефективність роботи самого пристрою. Зверніть увагу: чистка фільтрів не входить в звичайне гарантійне обслуговування і її повинен виконувати власник кондиціонера відповідно до вимог інструкції з експлуатації.

Проблеми з конденсатором

Регулярно потрібно очищати радіатор (конденсатор) зовнішнього блоку від забруднень і пилу, щоб фреон добре конденсувався в процесі переходу з газового стану в рідкий. Якщо не працює конденсатор - потрібно перевірити чи надходить струм, переконайтесь, що прилад увімкнений в електромережу. Наступний крок - перевірте чи не перегорів запобіжник або не вимкнено вимикач. Якщо дійсно щось вийшло з ладу - замініть.

Частою проблемою буває неправильна установка термостата

Якщо, опустивши термостат на п'ять градусів, нічого не відбувається, то проблема, швидше за все, в несправності двигуна або компресора. На цьому етапі рекомендуємо зупинитись і звернутись за допомогою до професіоналів.

Несправність датчика температури

Якщо система самодіагностики виявила недолік в роботі кондиціонера, то обладнання блокується. Тому, при появі коду на дисплеї, що сигналізує про поломки датчика температури, потрібно перевірити наявність опору на датчику. Для цього буде потрібно спеціальне обладнання. Порівнюючи величину опору з встановленими значеннями, варто пам'ятати, що опір на справному датчику має становити 10 кОм при температурі +25 градусів. Щоб усунути поломку доведеться замінити датчик температури. Але, якщо після діагностики було з'ясовано, що опір термопари в нормі, продовжуємо перевірку. Встановлюємо датчик температури на його місце, підключаємо до плати і вмикаємо кондиціонер в електромережу. Сам датчик повинен бути дуже близько до катушки. Якщо він торкається катушки або вигину від неї - обережно відігніть датчик на місце. Він повинен бути близько до катушки для точного обліку температури. Далі поверніть вимикач на місце і увімкніть кондиціонер. Він повинен працювати в нормальному режимі.

Наступним завданням є перевірка напруги на конекторі. Для цього використовуємо мультиметр. При показниках напруги менше 0,5 або ж більше 4,9 В, необхідно замінити плату. У разі, якщо напруга на конекторі в порядку, ймовірно поломки стосуються мікропроцесора, який доведеться замінити.

Проблеми із зливом конденсату

Якщо ви виявили наступні ознаки: погана якість повітря, наявність токсичної цвілі або повне відключення кондиціонера - можливі проблеми в системі зливу конденсату. Залежно від своєї потужності, кліматичних умов та інших факторів кондиціонер може виробляти понад 20 літрів води щогодини. Зазвичай конденсат з кондиціонера виливається шляхом самопливу назовні або за допомогою дренажної помпи. Своєчасна профілактика дренажної системи чи не найдешевша процедура сервісного обслуговування. Один дзвінок, і все прочищено, вимито і продезинфіковано. Коли засмічується "злив" кондиціонера - такий стан спліт-системи становить серйозну загрозу здоров'ю домочадців. Якщо в дренажній системі кондиціонера застоюється вода, це означає, що в ній буде накопичуватися бруд, розвиватися цвіль і розмножуватися мікроорганізми, включаючи хвороботворні бактерії. Найбільш явний симптом прояву неполадок в дренажній системі - поява неприємного "болотного" запаху. Це вже останній дзвінок, він нагадує про те, що дренаж кондиціонера минулий раз приводили в порядок більше року тому, при нормі раз в три місяці. В цьому випадку - викликайте майстрів для прочищення дренажу. Є варіанти, коли злив кондиціонера виводиться в каналізацію. Щоб перевірити, чи немає там проблем - необхідно дістатися до самої каналізації. На цьому етапі рекомендуємо не експериментувати, а звернутися до фахівця.

Не працює зовнішній вентилятор

Досить часто зовнішній блок розміщений в важкодоступному місці і це є причиною затримки строків проведення профілактичних робіт. В результаті може бути порушена робота вентилятора зовнішнього блоку через забруднення лопастей, що ускладнює обертання або викликає дисбаланс в роботі пристрою; попадання сторонніх предметів, які уповільнюють або повністю зупиняють обертання лопастей; механічне пошкодження корпусу зовнішнього блоку або самого вентилятора; погана якість або повна відсутність мастила на рухомих вузлах. Ознакою несправності є не характерний шум, підвищена вібрація, зупинка роботи вентилятора або всього приладу. Деякі моделі в змозі визначити несправність в процесі самодіагностики, попереджаючи власника про необхідність ремонту. Несвоєчасна заміна тягне за собою поломку більш складних і дорогих вузлів агрегату. Необхідно відразу викликати майстра і провести діагностику роботи або ремонт.

Витік холодоагенту

Найбільш частою несправністю, як побутових, так і промислових систем кондиціонування є витік холодоагенту з їх контуру. Існує нормований витік (близько 5-7% загальної кількості фреону в рік). Це відбувається завжди, навіть при цілком якісному монтажі, оскільки є неминучим наслідком з'єднання міжблочного трубопроводу шляхом розвальцьовування. Рекомендується кондиціонер дозаправляти фреоном кожні 2 роки, інакше кількість холодоагенту в системі неприпустимо знизиться, що може призвести до перегріву і заклинювання компресора. Як тільки в роботі системи з'являться неполадки, блок кондиціонування потрібно негайно відключити від живлення. Першою ознакою витоку є погіршення роботи на охолодження і, якщо витік стався у видимій частині, поява маслянистих плям. Основна проблема полягає в тому, що розгерметизація системи негативно впливає на той вузол, з яким пов'язана пошкоджена частина охолоджувальної системи. Отже, чим швидше буде виявлена точка витоку, тим менша ймовірність більш серйозних поломок.

Замерзла обмотка

Якщо в зовнішньому блоці багато льоду, або наявність інею на трубках поєднується з поганим охолодженням кондиціонера - найімовірніше, мова йде про поломку. Замерзнути обмотка може в результаті низького рівня фреону. В цьому випадку відразу звертайтеся за допомогою до фахівця.

Деякі несправності можна усунути самостійно, інші ж вимагають втручання професіоналів. Краще, якщо цим будуть займатися фахівці компанії, в якій ви купували кондиціонер. Зверніть увагу - у списку послуг нашої компанії присутня можливість технічного обслуговування реалізованої кліматичної техніки.