Огляд та випробування спліт-системи 

Mitsubishi Electric

Ринок систем кондиціонування представлений продукцією різного типу, потужності та ефективності. Не завжди за даними, наведеними на етикетці і тексту в рекламному каталозі можна визначити якість виконання обладнання. Саме тому наші фахівці регулярно перевіряють кліматичне обладнання, вивчаючи якість компонування і технічні характеристики виробів. Крім того, розпакування дозволяє наочно показати тонкощі будови пристрою і комплектацію сучасних кондиціонерів.

Сьогоднішній огляд присвячений інверторній спліт-системі Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGV/MUZ-LN25VGHZ потужністю 3,5 кіловата. Модель зовнішнього блоку MUZ-LN25VGHZ, модель внутрішнього блоку MSZ-LN25VGV. Система кондиціювання повітря Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGV/MUZ-LN25VGHZ відноситься до вищого преміального сегмента на ринку кліматичної техніки. У цій системі поєднуються витончений зовнішній вигляд і високі технічні характеристики.

Зовнішній блок

Зовнішній блок MUZ-LN25VGHZ-ER1 обгорнутий в захисну плівку і упакований в картонну коробку, де надійно зафіксований пінопластом. У комплект входить патрубок відводу конденсату і монтажна інструкція.

В інформаційній таблиці, розміщеній на картонній упаковці, вказані модель, серійний номер і основні технічні характеристики. Модель і серійний номер зашифровані в QR-коді.


Маркування нового холодоагенту R32 вказане в чотирьох місцях, в тому числі і крупно на корпусі блоку з рекомендаціями щодо використання монтажного інструменту. Високоефективний фреон R-32, знижує вплив на навколишнє середовище на 68% в порівнянні з R-410A і призводить до більш низького енергоспоживання завдяки високій енергоефективності. Крім того, тип холодоагенту вказано і на заглушці сервісного порту. Сам сервісний порт такого ж діаметру 5/16", як і на кондиціонерах, що працюють на холодоагенті R410.


Зовнішній блок пофарбований у білий колір. Фарбована поверхня без недоліків, рівномірно покрита фарбою. Корпус зовнішнього блоку надійно захищений від впливу навколишнього середовища. Спереду і позаду блоку встановлені решітки, що захищають теплообмінник і вентилятор від проникнень і пошкоджень.

Збоку кондиціонера розташована єдина панель для захисту сервісних портів і клем міжблочного з'єднання.

Відмінна риса електричної схеми - наявність таблиці з кодами помилок, що дуже зручно в ході діагностики кондиціонера.

Після зняття корпусних деталей "начинка" зовнішнього блоку доступна для сервісу та ремонту. Компонування кондиціонера продумано таким чином, що елементи не загороджують один одного, забезпечуючи доступ як до холодильної, так і до електричної частин агрегату.

На перегородці збоку компресора наклеєна сира гумова накладка. Це зроблено для того, щоб знижувати шуми і вібрації при роботі кондиціонера. Заводська пайка трубопроводів виконана якісно. Всі з'єднання очищені і протравлені.


Конденсатор розділений на чотири частини для забезпечення більш ефективної і рівномірної конденсації (в режимі охолодження) і кипіння (в режимі обігріву) холодоагенту.

Крім електронного розширювального вентиля встановлені капілярні трубки в кількості 4 шт. Таке рішення говорить про універсальність зовнішнього блоку і забезпечує роботу кондиціонера в режимі обігріву при більш низьких температурах навколишнього середовища.


Серце кондиціонера - Mitsubishi Electric SVB092FBAMT - двороторний компресор номінальною холодопродуктивністю 3,5 кіловата по холоду при споживаній потужності 660 Вт. Характеристики компресора перевірені на відповідність і повністю відповідають заявленим.

Кондиціонер оснащений електродвигуном вентилятора зовнішнього блоку RC0J50-RB виробництва Mitsubishi Electric. Імпульсний інверторний двигун постійного струму з діапазоном регулювання від 460 до 940 обертів на хвилину.


Зниження рівня шуму зовнішнього блоку і пульсацій холодоагенту в ньому забезпечується за рахунок шумоглушників. У даній моделі їх три.

Підсумовуючи огляд зовнішнього блоку і його холодильної частини варто відзначити, що виробник якісно підійшов до компонування кондиціонера, подбав про монтажників і користувачів обладнання. Про це говорять численні інформаційні таблички з типом холодоагенту і рекомендованим інструментом, якісна пайка трубопроводів, безперешкодний доступ до внутрішніх елементів, робота інженерів над зниженням рівня шуму.

Особливості інверторної плати управління Mitsubishi Electric

Клеми міжблочного підключення інформативні та читабельні. Це дуже важливо при монтажі кондиціонерів, особливо в умовах обмеженого простору або на висоті. У дешевих моделях кондиціонерів часто доводиться бачити дрібні нечитабельні маркування, на які скаржаться навіть фахівці з відмінним зором.

На вхідних силових проводах електричного живлення присутнє ферритове кільце. Воно захищає від електромагнітних випромінювань (перешкод), дуже поширених в українських електромережах.


Всі роз'єми (під термістори, двигун вентилятора, електронний розширювальний вентиль і інші елементи) позначені різними кольорами. Це дозволяє уникнути плутанини при підключенні кабелів

На інверторній платі передбачено кілька варисторів - для захисту силових ланцюгів від стрибків напруги і для стабілізації і регулювання низькочастотних струмів і напруг в слабкострумових ланцюгах управління.

Електрична частина зовнішнього блоку виконана якісно і зручно, застосоване кольорове маркування, що спрощує сервіс і ремонт кондиціонера. Як і будь-який імпортний виріб, кондиціонер не застрахований від можливих неполадок з огляду на низьку якість вітчизняної системи електропостачання.

Внутрішній блок

Упаковка: щільний картон, якісне лиття пінопласту, вся комплектація закріплена.

Внутрішній блок універсальний. На інформаційній табличці зазначено, що він може працювати з двома холодоагентами - R410 і R32. При ремонті холодильного контуру необхідно звертати увагу на тип застосовуваного холодоагента.
Комплектація внутрішнього блоку: інструкція користувача російською мовою, пульт дистанційного керування з батарейками, бічні і нижні корпусні заглушки, обмотка фреонопровіду, дезодоруючий фільтр.

Гідна комплектація, до якої можна додати хіба що настінний підвіс для дистанційного пульта управління.

Звернемо увагу на комплект заглушок, які встановлюються в корпусі в отвір для підведення комунікацій. Зазвичай монтажники вручну в пластиковому корпусі вирізають отвір потрібного розміру для кабелів і трубопроводів. В даному випадку виробником передбачено кілька заглушок різних форм і перетинів. Враховано і варіант прихованих комунікацій.

Монтажна панель інформативна. На ній присутні всі необхідні розміри для розмітки отворів при установці внутрішнього блоку, а також перфорація для монтажу при прихованих комунікаціях.

На фітингових з'єднаннях встановлені заглушки, проте вони не затягнуті. При монтажі кондиціонера слід уникати потрапляння бруду і пилу в трубопроводи.


В основній дренажної ванні є два виходи для відводу конденсату. Дана опція дозволяє розводити комунікації в різні боки. Приєднувальні отвори доступні і зручні для підключення дренажного шлангу.Іонізатор повітря має відносно великі габарити і високу площу контакту з потоком повітря. Це покращує ефективність його роботи. Бактерицидну обробку повітря фільтр виконує за рахунок дрібних частинок срібла, вбудованих в основу фільтра. Цілющі і протимікробні властивості іонів срібла відомі дуже давно.

Блок керування кондиціонером по Wi-Fi вже вбудований у внутрішній блок, для чого передбачений спеціальний слот. Вбудований Wi-Fi інтерфейс забезпечує 2 варіанти управління: безпосереднє і віддалене. У першому варіанті можна використовувати смартфон в якості бездротового пульта управління зі зручним інтерфейсом і розширеними можливостями. Кондиціонер буде миттєво реагувати на команди. Віддалене управління реалізується через хмарний сервер MELCloud, що зручно для контролю віддалених об'єктів, наприклад, заміського будинку. Можливе управління кондиціонером з пульта дистанційного керування.

При монтажі або проведенні технічного обслуговування кондиціонера багато хто стикався з тим, що лицьову панель необхідно підняти, але вона не фіксується в цьому положенні - її доводилося тримати головою або просити допомоги напарника. Інженери компанії Mitsubishi Electric передбачили спеціальні фіксатори.

Внутрішній блок має зручну компоновку. До всіх елементів, включаючи крильчатку вентилятора, забезпечено вільний доступ. Також відзначимо, що підшипник крильчатки змазаний технічним вазеліном, що підвищує тривалість роботи системи.

У холодильному агрегаті внутрішнього блоку встановлено два термістора. Вони дозволяють більш точно відслідковувати рух холодоагенту в системі.


У кондиціонера три дренажні ванни, з'єднані між собою каналами. Не варто забувати про те, що при чищенні дренажу в рамках робіт по сервісному обслуговуванню кондиціонерів, необхідно прочищати всі три ванни.

Отже, внутрішній блок прекрасно скомпонований. Видно, що виробник подбав не тільки про майбутніх користувачів, але і про монтажників і фахівців сервісної служби. Про це свідчать, наприклад, фіксатори на лицьовій панелі, змащені внутрішні елементи, комплект заглушок під різні типорозміри кабель-каналів, які підводять до комунікацій.

Внутрішній блок призначений для роботи на холодоагентах R410a і R32, про що слід пам'ятати при виконанні робіт. Усередині блоку під випарником встановлені три з'єднані між собою дренажні ванни. При чищенні блоку необхідно прочищати всі три ванни.

Електричні компоненти внутрішнього блоку

Клеми міжблочного підключення інформативні та читабельні. Нижче клем - кнопка E.O. SW. Це кнопка сервісного включення кондиціонера і його перевірки у всіх режимах роботи.

Плата внутрішнього блоку захищена варистором від стрибків напруги. На відміну від запобіжників зовнішнього блоку, у внутрішньому блоці його заміна не викликає труднощів. На електричній схемі внутрішнього блоку також наведені коди помилок.

Управління внутрішнім блоком здійснюється від двох плат. Перша плата відповідає за електроживлення і за роботу двигуна крильчатки. Друга плата відповідає за прийом сигналів від дистанційного пульта управління, роботу шторок жалюзі, датчика "3D I-SEE" (тепловізора) та Wi-Fi.


Сім приводів шторок жалюзі забезпечують рівномірний розподіл повітряного потоку. Завдяки особливому режиму качання заслонок внутрішнього блоку потік повітря рівномірно розподіляється по приміщенню.


Датчик "3D I-SEE" (тепловізор) помітно випирає з корпусу блоку. При монтажі слід акуратно проводити роботи, щоб не пошкодити його. Датчик фіксує випромінювання в інфрачервоному діапазоні, дистанційно визначаючи температуру в різних точках приміщення. За допомогою цієї технології, яка отримала назву "3D I-SEE", можна уникнути переохолодження нижньої частини приміщення влітку, а взимку, наприклад, рівномірно прогріти зону біля підлоги.

В цілому, інверторна спліт-система Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGV/MUZ-LN25VGHZ справила дуже хороше враження. Перед інженерами стояло завдання не просто зібрати кондиціонер, щоб працював, а зробити це грамотно, надійно і зручно для майбутнього монтажу, використання і обслуговування.

Випробування кондиціонера Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGV/MUZ-LN25VGHZ

Крім розпакування, розбору і зовнішнього огляду для даного кондиціонера були проведені перевірки заводської заправки холодоагентів шляхом вимірювання перегріву і переохолодження, а також виміри струму і споживаної потужності.

За даними виробника, заводська заправка кондиціонера розрахована на трасу довжиною 7 метрів. Нашими спеціалістами був проведений монтаж кондиціонера з вказаною довжиною траси. Визначення обсягу заправки холодоагентом визначалося шляхом вимірювання перегріву. Перегрів склав всього 0,5 градуса, що говорить про надмірну заправку холодоагентом.

Вимірювання електричних характеристик кондиціонера дало наступні результати: споживаний струм при повному навантаженні склав 4,1А, а споживана потужність 864 Вт. Різниця в порівнянні із заводськими даними (4А і 800Вт) пояснюється в першу чергу тим, що номінальні технічні характеристики вимірюються при номінальних температурах зовнішнього і внутрішнього повітря, а в нашому випадку блоки розташовувалися в одному і тому ж приміщенні. Крім того, дані виробника вказані для номінальної напруги (230В), а фактичне напруга в мережі на момент виконання перевірок становила 209В.

До речі, при неповному тепловому навантаженні споживана потужність кондиціонера склала 482 Вт, що наочно демонструє переваги інверторних кондиціонерів - при неповному навантаженні їх енергоспоживання істотно знижується на відміну від неінверторних моделей.