Зимовий комплект від Neoclima - оптимальне рішення для зими

Для охолодження приміщення в морозну пору року, при відмітках градусника на вулиці до -25 градусів, у зовнішній блок встановлюють "низькотемпературний комплект" або "зимовий комплект" від Neoclima, який знімає обмеження на роботу хладагенту при низьких температурах.

Комплект для зимової експлуатації кондиціонера - обов'язковий пристрій, якщо ви плануєте використовувати кондиціонер при температурі, відмінній від значення, зазначеного виробником.

Користувачі кондиціонерів в зимовий період стикаються з наступними проблемами:

  • Зниження холодопродуктивності кондиціонера. В умовах холодного повітря фреону ніде буде взяти тепло для перенесення його в приміщення, тому ефективність нагріву повітря стає практично нульовою
  • Холодний фреон може не встигнути перейти з рідкої фази в газоподібну, і потрапить в компресор, через що може статися гідроудар, який повністю виведе з ладу компресор і фреонову магістраль.
  • На морозі замерзає масло в компресорі, що може призвести до зупинки або до серйозному його зносу.

Одне з рішень по підвищенню холодопродуктивності - регулювання повітряного потоку через конденсатор. Для цього пропонується встановлювати регулятор обертання вентилятора зовнішнього блоку, який входить до складу зимового комплекта від Neoclima. Пристрій не відключає вентилятор при низьких температурах, а лише максимально уповільнює швидкість його обертання, що сприяє плавному виходу кондиціонера на робочий режим. Обраний режим роботи регулятора забезпечує підтримання оптимального тиску конденсації, що виключає обмерзання випарника внутрішнього блоку і зупинку кондиціонера.

При тривалих зупинках компресора зовнішнього блоку, рідкий холодогент зосереджується в компресорі, частково на дні картера компресора. При черговому пуску компресора в результаті зниження тиску хладогент раптово закипає і потрапляє в порожнину всмоктування компресора, що може викликати сильний гідравлічний удар.

Крім того, під час пуску масляний насос всмоктує рідкий хладогент зі дна картера компресора, який змиває масло з поверхонь, що труться, і, випаровуючись викликає кавітацію, тобто роботу компресора без змащення. Це призводить до суттєвих пошкоджень компресора.

Використання нагрівача картера вирішує проблему пуску холодного компресора. Нагрівач підігріває масло, перешкоджаючи таким чином пошкодженню обладнання. При цьому потужність підігрівання становить 40 і 60 Вт.

Більшість побутових кондиціонерів виводять відпрацьований конденсат через отвори в стіні. Якщо дренажний трубопровід покриється льодом, конденсат буде протікати в приміщення. Для прогрівання зовнішньої частини системи застосовується підігрівач дренажу, який вирішує проблему відведення конденсату в холодний період з піддона кондиціонера чи з дренажної трубки внутрішнього блоку.

Використовуючи термостат у парі з підігріванням картера та/або підігріванням дренажу, ви забезпечуєте контроль за їхньою роботою залежно від зовнішньої температури повітря. Цей комплект необхідно встановлювати на кондиціонери, які активно будуть використовуватись в режимі обігріву. Під підігріванням дренажу слід розуміти підігрівання дренажу піддона зовнішнього блоку, що запобігає утворенню льоду на піддоні.

Підігрівання картера полегшує роботу компресора при низьких температурах, при цьому збільшуючи термін роботи компресора. Завдання термостата полягає в економії електроенергії та продовження терміну служби підігрівача, адже термостат буде вмикати підігрівання тільки тоді, коли це необхідно.

Система зимової адаптації для неінверторного кондиціонера - оптимальне рішення для його роботи на охолодження в зимовий період.

Щоб побутовий кондиціонер Neoclima NS-18AHEw / NU-18AHE міг працювати в умовах низької температури повітря, зокрема до -30 градусів у режимі "ХОЛОД", достатньо забезпечити його зимовим комплектом.

У стандартній комплектації спліт-система Neoclima NS-30AHEw/NU-30AHE стабільно працює на охолодження при температурі зовнішнього повітря в діапазоні -7 ... +24 градусів. Для більш стабільної роботи кондиціонера при мінусовій температурі повітря на вулиці, рекомендується встановити "зимовий комплект".

Завдяки низькотемпературному комплекту експлуатація кондиціонера Neoclima NS-09AHEw/NU-09AHE в зимовий період можлива, причому не в зазначеному в інструкції діапазоні, а при набагато нижчих температурах.

Використання кондиціонера Neoclima NS-12AHEw/NU-12AHE при більш низькому порозі температур в поєднанні з зимовим комплектом значно підвищить його продуктивність. Тому для роботи обладнання в холодну пору року пропонуэться скористуватись низькотемпературним комплектом для кондиціонера.

Установка зимового комплекту обмежується його монтажем і не вимагає окремого налаштування на працюючому кондиціонері Neoclima NS-24AHEw/NU-24AHE.

Слід зазначити, що зимовий комплект від Neoclima можна ефективно поєднувати з неінверторними моделями Leberg серії LOK, до якої належать моделі Leberg LBS/LBU-LOK26, Leberg LBS/LBU-LOK19, Leberg LBS/LBU-LOK13, Leberg LBS/LBU-LOK10.

Вартість установки Низькотемпературного комплекту на кондиціонери серії On/Off - 1100-1500 грн.

Низькотемпературний зимовий комплект від Neoclima - ідеальний варіант для клімату, що характеризується різкими перепадами температур.